Klíma-, energia-, de főleg pénztárcatudatos munkálatainkban egyre nagyobb szerephez jut az épületek falszigetelése. Az új épületek átgondolt tervezésével, illetve a régiek komplex, utólagos falszigetelésével a fűtésszámlánk akár a felére is csökkenthető, tehát 8-10-12 év alatt megtérül a beruházás. Habár, hogy az építész és a kivitelező ért is ahhoz, amit elvállal, valamint a falszigetelési rendszer elemei valóban megfelelnek az előírt paramétereknek. Sajnos, a hamisított eszközök és a kókler „szakik” nagy számban és megkülönböztető jelzés nélkül hemzsegnek az utólagos falszigetelési területén. Külön-külön is hatalmasat lehet velük bajlódni, hát még együttesen az utólagos falszigeteléssel.
Az új épületek előzetes vízszigetelése két oknál fogva is háttérbe szorul a használt lakások utólagos kezelésével szemben. Valamint a 2013-ban felhúzott 7293 új lakás Magyarország 4,4 milliós lakásállományának még a két ezrelékét(!) sem éri el, vagyis a jelenlegi tempóban a hazai lakásállomány 600 év alatt újulna meg – másrészt pedig joggal állíthatjuk, hogy akinek ma van pénze építkezni, az már többé-kevésbé energiatudatosan teszi a vízszigeteléssel kapcsolatban. Utólagos vízszigetelés miatt igényelje munkásaink segítségét! Vagyis nem ismétli meg azokat az extra rongálódásokat, amelyeket a 30-40 évvel ezelőtti hiánygazdálkodásban az építkezők spórolásból, képzetlenségből és legfőképpen az olcsó energia tudatában elkövettek: a falazat, a födém és a padló minimális utólagos vízszigetelést a rossz minőségű nyílászárókat és gépészetet. Utólagos vízszigetelés miatt tárcsázza fel vállalatunkat hogy segíteni tudjunk Önnek!
Falszárítás miatt vegyék fel irodánkkal a kapcsolatot! A mai családiház-építőknek valójában csak egy fontos elméleti és egy gyakorlati kérdésre kell előzetesen megfelelniük, a többi szinte automatikusan következik a falszárítás területén. Az elméleti: a több ezer éves tudást szem előtt tartva a „vastag fal, vékony szigetelés” elvét követik, vagy bízva a modern vegyiparban, éppen fordítva a falszárítás módszerénél. A gyakorlati helyett pedig állíthatjuk az anyagit is: rászánja-e pluszban a komplex injektálásra a teljes építkezési költség 10-15 százalékát, és akkor még a következő gyerekeinek is lesz egy energiatakarékos épülete, vagy sokallva a tízéves megtérülést, az olcsóbb megoldások mellett dönt. Kellő anyaggal, illetve klíma- és küldetéstudatos hozzáállással pedig tervekből, szakemberből és anyagokból is kiválaszthatjuk a legjobbat az injektálás területén. Akár olyan passzívházat is kialakíthatunk (német osztályozás szerint: Passive House Premium), ahol az épületre telepített napelemek és kollektorok több energiát termelnek, mint amennyit a teljes épület elfogyaszt és a penészes falakat is megússzuk.. Ha penészes fallal küzd, akkor vegye fel embereinkkel a kapcsolatot!