A légcsatorna alapvetően készülhet műanyagból vagy fémből, elrendezését tekintve lehet csillagpontos kialakítású, vagy állhat egy központi gerincből és az arról leágazó vagy abba becsatlakozó mellékágakból, és keresztmetszetére nézve lehet szögletes vagy hengeres kialakítású. Mindnek megvannak az előnyei és hátrányai, így a szakemberek ezek figyelembe vételével tervezik meg az adott felhasználáshoz optimális légtechnikai rendszert.
Ha hezitálna, forduljon Hozzánk bizalommal a rendelkezésre álló készlet, valamint a konkrét légcsatorna árak kapcsán!
A légcsatorna helyet kaphat az épület szerkezeti elemein belül, de nem ritka, hogy kívül, pl. a tetőtérben lehet csak elvezetni. Ilyen esetekben gondoskodni kell a csatorna hőszigeteléséről is, mert ronthatja az épület hűtésének/fűtésének hatásfokát. Természetesen a légcsatornákba különböző légtechnikai kiegészítők, berendezések is beépíthetők, amelyek fokozzák a rendszer hatásfokát vagy javítják a működési paramétereit; ilyenek például a ventilátorok, hangcsillapítók, tolózárak, zsaluk stb.
Érdemes tisztában lenni a légcsatorna árakkal, mivel a jelentős különbségek miatt a kivitelezés totál költségében óriási eltérések lehetnek.
Tudta ön például, hogy a légcsatornás berendezésekkel nem csak hűteni, hanem akár fűteni is lehet? Ugye, hogy mennyire elmés, praktikus, és nem utolsósorban költségkímélő gondolat a klímák működési elvét gyakorlatilag megfordítani? Mennyire jól jöhet ez például egy központi fűtésű társasházban, ahol rendszeresen előfordul, hogy a rossz idő beállta ellenére a fűtés még nem indult el, esetleg nem nyújt elegendő meleget? A légcsatorna berendezések segítségével tehát ön a központi fűtéses lakásában vagy irodájában is egyedi fűtésesnek érezheti magát, egy nem túl költséges, viszont annál sokoldalúbb berendezés segítségével!