A könnyűszerkezetes ház sokféle elnevezése ismert a hazai piacon. Vannak, akik készházként, vannak, akik gyorsházként és sokan szerelt házként ismerik. Magyarországon a családi ház építés területén nincs nagy múltjuk a szerelt házaknak, ám napjainkban a megépített könnyűszerkezetes épületek száma rohamosan nő.
A környezettudatosság erősödésével egyre népszerűbbé válnak a könnyűszerkezetes házak, amelyek nem csupán kiemelkedő energetikai tulajdonságokkal rendelkeznek, de a felépítésük is sokkal kevésbé terheli meg a környezetet és a szomszédok tűrőképességét.
Könnyűszerkezetes ház, gyorsház: A könnyűszerkezetes ház ill. gyorsház építésének és kivitelezésének átfutási ideje 60-90 nap. E rövid idő köszönhető a száraz technológiának, a párhuzamosan végezhető munkafolyamatoknak és néhány esetben az előregyártásnak. Lényegesen lecsökkentheti vagy akár ki is küszöbölheti az albérlet és a többszöri költözés költségeit.
A könnyűszerkezetes ház, gyorsház hőszigetelő képessége az építés során alkalmazott anyagok tulajdonságaiból adódóan jobb, mint a hagyományos szerkezetű épületeké. Az ilyen technológiával épülő házak esetében a fűtési költség mintegy 30-50%-kal is csökkenthető és a jól kialakított hőszigetelés jelentősen csökkenti a CO2 kibocsátást.
A gyorsházak hőszigetelése általában kiemelkedően jó, gyorsan felfűthetők, és a könnyűszerkezetes kialakításnak köszönhetően a falak soha nem hidegek. Ennek megfelelően a fűtését is máshogy kell méretezni, mint a hasonló méretű hagyományos építésű házaknál.